DLG100PS800-A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DLG100PS800-A
Manufacturer
XP Power
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
LED DRIVER CC AC/DC 100-142V
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
Height :
37.084mm
Approval Agency :
CE, UL
Series :
DLG-HV (100W)
Mount :
Chassis Mount
Feature :
OCP, OVP, SCP
Max Output Power :
100W
Max Input Voltage (AC) :
305V
Ratings :
IP67
Package / Case :
100
Max Power Dissipation :
100W
Output Power :
100W
Voltage - Isolation :
3.75kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Output Current :
800mA
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Output :
100V~142V
Efficiency :
91%
Number of Outputs :
1
Weight :
1.7lbs 771.1g
Factory Lead Time :
19 Weeks
Type :
Constant Current
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Output Voltage :
142V
Mounting Type :
Chassis Mount
Min Input Voltage (AC) :
90V
Termination Style :
Wire Leads
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Output Current :
800mA
Size / Dimension :
7.80Lx2.24W x 1.46 H 198.0mmx57.0mmx37.0mm
Termination :
Wire Leads
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Input (Max) :
305VAC