DLG150PS12
Mfr.Part #
DLG150PS12
Description
LED DRIVER CC/CV AC/DC 12V 11A
Max Output Current :
11A
Mount :
Chassis Mount, Panel
Weight :
2.3lbs 1kg
Max Output Voltage :
12V
Feature :
OTP, OVP, SCP
Type :
Constant Current, Voltage
Height :
39.116mm
Approval Agency :
CE, EN, IEC, UL
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Max Output Power :
132W
Series :
DLG (150W)
Output Current :
11A
Output Power :
132W
Efficiency :
88%
Size / Dimension :
8.74Lx2.68W x 1.54 H 222.0mmx68.0mmx39.0mm
Voltage - Isolation :
3.75kV
Max Power Dissipation :
132W