DFE2HCAH1R5MJ0L
Mfr.Part #
DFE2HCAH1R5MJ0L
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
FIXED IND 1.5UH 2.3A 74 MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Metal
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Rated Current-Max :
2.3A
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Type :
Wirewound
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C~150°C
Series :
DFE2H
Test Frequency :
1MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating (Amps) :
2.3A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current - Saturation :
2.9A
DC Resistance (DCR) :
74mOhm Max
Ratings :
AEC-Q200
Inductance :
1.5μH
Inductance Frequency - Test :
1MHz