DFE201208K-2R2MH=P2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DFE201208K-2R2MH=P2
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
Supplier Device Package :
Inductance :
2.2 µH
Type :
Drum Core, Wirewound
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Product Status :
Last Time Buy
Package :
Bulk
Series :
DFE201208K
DC Resistance (DCR) :
Features :
Frequency - Self Resonant :
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C