DFE201210S-R47MH=P2
Mfr.Part #
DFE201210S-R47MH=P2
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND
Fixed Inductors
Material - Core :
Metal
Product Status :
Last Time Buy
Size / Dimension :
0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)
Package :
Bulk
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Current - Saturation (Isat) :
4.8A
Current Rating (Amps) :
3.4 A
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Q @ Freq :
Ratings :
Series :
DFE201210S
Features :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Shielding :
Shielded
Type :
Drum Core, Wirewound
Inductance :
470 nH
Frequency - Self Resonant :
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
32mOhm Max