DF9-31S-1V(31)
Mfr.Part #
DF9-31S-1V(31)
Description
CONN RCPT 31POS SMD TIN
SMD/SMT
HTS Code :
Connector Type :
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Stack Height (Mating) :
4.3mm
Contact Finish :
Tin
Pitch :
0.039 1.00mm
Number of Positions :
31
Height Above Board :
0.130 3.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Board Guide, Solder Retention
Published :
Datasheets
DF9-31S-1V(31)
Receptacle, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.039 1.00mm Surface Mount 31 Positions DF9 Tin SMD/SMT