DECB33J681KC4B
Mfr.Part #
DECB33J681KC4B
Description
CAP CER 680PF 6.3KV RADIAL
Voltage - Rated DC :
6.3kV
Depth :
7mm
Lead Length :
25mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6300V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Pitch :
10mm
Capacitance :
680pF
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Tolerance :
±10%
Termination :
Radial
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Straight
REACH SVHC :
No SVHC
Terminal Shape :
Wire
Material :
Ceramic
Datasheets
DECB33J681KC4B
Murata Electronics DECB33J681KC4B
DEC 680pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.433Dia 11.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage, Flame Retardant Through Hole Radial, Disc
DECB33J681KC4B Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.433Dia 11.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 6.3kV, it can operate.10mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DECB33J681KC4B Features
a size/dimension of 0.433Dia 11.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3kV