DE71491RN80FAV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DE71491RN80FAV
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
100-BQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100QFP
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Core Processor :
SH-2
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
100-BQFP
Series :
SuperH® SH7146
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Operating Temperature :
-20°C~85°C TA
Oscillator Type :
Internal
Operating Supply Voltage :
5V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~5.5V
Packaging :
Tray
Base Part Number :
DE7149
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Memory Size :
256KB
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Connectivity :
SCI
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
80MHz