DE1B3KX681KN4AP01F
Mfr.Part #
DE1B3KX681KN4AP01F
Description
CAP CER 680PF 300VAC RADIAL
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Voltage - Rated :
300VAC
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
680pF
Lead Pitch :
10.0076mm
Tolerance :
±10%
Lead/Base Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Murata Electronics DE1B3KX681KN4AP01F
KX 680pF 300VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc