DE1B3KX151KN4AN01F
Mfr.Part #
DE1B3KX151KN4AN01F
Description
CAP CER 150PF 250V RADIAL
Stock
345
In Stock :
345
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Voltage - Rated :
250VAC
Temperature Coefficient :
B
Min Operating Temperature :
-25°C
Max Operating Temperature :
85°C
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Murata Electronics DE1B3KX151KN4AN01F
KX 150pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc