DE1B3KX471KN4AN01F
Mfr.Part #
DE1B3KX471KN4AN01F
Description
CAP CER 470PF 250V RADIAL
Stock
444
In Stock :
444
X1, Y1
Min Operating Temperature :
-25°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
470pF
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated :
250VAC
Package / Case :
Radial, Disc
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±10%
Murata Electronics DE1B3KX471KN4AN01F
KX 470pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc