DD62S1S50TX/AA
Mfr.Part #
DD62S1S50TX/AA
Description
CONN D-SUB HD RCPT 62POS CRIMP
Stock
38
In Stock :
38
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
RoHS :
Details
Series :
DD
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
Datasheets
DD62S1S50TX/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic DD62S1S50TX/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its DD62S1S50TX/AA pinout, DD62S1S50TX/AA datasheet PDF, DD62S1S50TX/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic DD62S1S50TX/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic DD62S1S50TX/AA
DD Series
DD62S1S50TX/AA Overview
Specifically, it is one of the products in the DD Series.
DD62S1S50TX/AA Features
DD series
DD62S1S50TX/AA Applications
There are a lot of Amphenol
DD62S1S50TX/AA D-Sub Connectors applications.
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP