DD62M000E3Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DD62M000E3Z
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 62POS
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Product Type :
Thin Film Resistors
Width :
0.5 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Power Rating :
100 mW (1/10 W)
Resistance :
249 kOhms
Product :
Precision Resistors Thin Film SMD
Type :
High Power Precision Resistors
Length :
1 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Technology :
Thin Film
Brand :
TE Connectivity / Holsworthy
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage Rating :
50 V
Temperature Coefficient :
25 PPM / C
Height :
0.3 mm
RoHS :
Details
Series :
RP73P
Features :
Packaging :
MouseReel
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Subcategory :
Resistors
Tolerance :
0.1 %
TE Connectivity
Datasheets
DD62M000E3Z
Positronic DD62M000E3Z
DD62M000E3Z datasheet pdf and Unclassified product details from Amphenol stock available at Xinshop
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS