DD62M0S500X/AA
Mfr.Part #
DD62M0S500X/AA
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 62POS
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
DD62M0S500X/AA
Positronic DD62M0S500X/AA
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS