DD62M0S0TS
Mfr.Part #
DD62M0S0TS
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 62POS
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Datasheets
DD62M0S0TS
Positronic DD62M0S0TS
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS