DCMY27W2SA191
Mfr.Part #
DCMY27W2SA191
Description
CONN D-SUB RCPT 27POS PNL MNT
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Shell Size, Connector Layout :
4 DC C - 27W2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Shell Material, Finish :
Steel, Yellow Chromate Plated Zinc
Number of Contacts :
27
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Positions :
27 (25 + 2 Coax or Power)
Current Rating (Amps) :
7.5A
Current Rating :
7.5A
UL Flammability Code :
94V-0
Datasheets
DCMY27W2SA191
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMY27W2SA191 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, DCMY27W2SA191 pinout, DCMY27W2SA191 datasheet PDF, DCMY27W2SA191 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMY27W2SA191 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.