DCMY25W3SA197
Mfr.Part #
DCMY25W3SA197
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
25 (22 + 3 Coax or Power)
REACH SVHC :
No SVHC
Rated Current (Signal) :
5A
Black
Body Material :
Steel
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Product Number :
DCMY
Contact Resistance :
55mOhm
Shell Material, Finish :
Steel, Tin-Nickel Plated
Current Rating (Amps) :
7.5A
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Contact Style :
Socket
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Backset Spacing :
Contact Design :
PREASSEM CONN
Reliability :
COMMERCIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Brand :
Ingress Protection :
Reference Standard :
UL
Gold
Number of Power Positions :
3
UL Flammability Code :
94V-0
Active
Contact Current Rating :
7.5A
Bulk
Body Breadth :
0.494 inch
Filter Feature :
ECCN Code :
EAR99
Panel
Insulation Material :
Tin
Cable Type :
RG-179
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DIN Conformance :
Dielectric Withstanding Voltage :
1500VAC V
Contact Finish Thickness :
Flash
Receptacle
Orientation :
Straight
MIL Conformance :
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
RoHS :
Details
Datasheets
DCMY25W3SA197
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMY25W3SA197 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, DCMY25W3SA197 pinout, DCMY25W3SA197 datasheet PDF, DCMY25W3SA197 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMY25W3SA197 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.