DCMY25W3S-A191
Mfr.Part #
DCMY25W3S-A191
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
Stock
130
In Stock :
130
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Voltage Rating :
Number of Pins :
No
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Total Number of Contacts :
Current Rating (Amps) :
7.5A
Contact Plating :
Gold
RoHS :
Non-Compliant
Current Rating :
7.5A
UL Flammability Code :
94V-0
Shell Material, Finish :
Steel, Yellow Chromate Plated Zinc
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Active
Insulation Material :
POLYETHYLENE
Published :
2015
Datasheets
DCMY25W3S-A191
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMY25W3S-A191 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:25, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, DCMY25W3S-A191 pinout, DCMY25W3S-A191 datasheet PDF, DCMY25W3S-A191 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMY25W3S-A191 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
DCMY25W3S-A191 Overview
The connector type Receptacle, Female Sockets refers to the connector type.The device's mounting type is Panel Mount.In order to package the product, a Bulk case is used.It belongs to the Combo D®, D*M Series of products.The device is equipped with 25 pins.Its Shielded feature renders it more powerful in many ways.The device runs in -55°C~125°C Operating Temperature.