DCMY17W5SK52
Mfr.Part #
DCMY17W5SK52
Description
CONN D-SUB RCPT 17POS PNL MNT
Shell Material, Finish :
Steel, Gold Plated
Number of Positions :
17 (12 + 5 Coax or Power)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Gender :
Receptacle
Current Rating :
7.5A
Contact Finish Thickness :
50.0μin 1.27μm
Shell Size, Connector Layout :
4 DC C - 17W5
Number of Contacts :
17
Datasheets
DCMY17W5SK52
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMY17W5SK52 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, DCMY17W5SK52 pinout, DCMY17W5SK52 datasheet PDF, DCMY17W5SK52 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMY17W5SK52 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.