DCMY17W5PK52
Mfr.Part #
DCMY17W5PK52
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS PNL MNT
Number of Positions :
17 (12 + 5 Coax or Power)
Current Rating :
7.5A
Contact Finish Thickness :
50.0μin 1.27μm
Number of Contacts :
17
Gender :
Male
Connector Type :
Plug, Male Pins
Shell Size, Connector Layout :
4 DC C - 17W5
Current Rating (Amps) :
7.5A
Contact Form :
REACH SVHC :
No SVHC
Shell Material, Finish :
Steel, Gold Plated
Base Product Number :
DCMY
Number of Power Positions :
5
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Body Material :
Brass
Datasheets
DCMY17W5PK52
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMY17W5PK52 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, DCMY17W5PK52 pinout, DCMY17W5PK52 datasheet PDF, DCMY17W5PK52 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMY17W5PK52 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.