DB016060BD80138BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DB016060BD80138BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial - Threaded Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 800PF 20% 4KV AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Feed Through Capacitors
Max Operating Temperature :
100°C
Series :
DB
Factory Lead Time :
17 Weeks
Package / Case :
Axial - Threaded Terminals
Length :
59.944mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Bolt Mount
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Capacitance :
800pF
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Thread Size :
M4
Size / Dimension :
1.339Diax2.360L 34.00mmx59.94mm
Mount :
Bolt
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current :
5A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~100°C