D221J39C0GH63L6R
Mfr.Part #
D221J39C0GH63L6R
Description
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.250 6.35mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
100V
Lead Style :
Straight
Lead/Base Style :
Straight
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Package / Case :
Radial, Disc
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Pins :
2
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric :
C0G
Termination :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
6.35mm
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Through Hole
Datasheets
D221J39C0GH63L6R
Vishay D221J39C0GH63L6R
D 220pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.394Dia 10.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
D221J39C0GH63L6R Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.394Dia 10.00mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.6.35mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
D221J39C0GH63L6R Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V