D221G43C0GH6TL2R
Mfr.Part #
D221G43C0GH6TL2R
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 RAD
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
100V
Packing Method :
TR, 14 INCH
Series :
D
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Lead Pitch :
2.4892mm
Height :
12.5mm
HTS Code :
Tolerance :
±2%
Terminal Shape :
Wire
Published :
Width :
3.5mm
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
ECCN Code :
EAR99
Termination :
Radial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Multilayer :
No
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Package / Case :
Radial, Disc
Length :
11mm
Size Code :
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
220pF