CVPD-914X-50-167.3316
Mfr.Part #
CVPD-914X-50-167.3316
Description
XTAL OSC VCXO 167.3316MHZ LVPECL
Width :
9.144mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Supply Current :
88mA
Size / Dimension :
0.559Lx0.360W 14.20mmx9.14mm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Output :
LVPECL
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Height :
5.3086mm
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
88mA
Series :
CVPD-914
Length :
14.1986mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
167.3316MHz