CVPD-037X-100
Mfr.Part #
CVPD-037X-100
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
VCXO
Packaging :
Strip
Max Supply Current :
56mA
Current - Supply (Max) :
56mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
CVPD-037X
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Height :
1.8034mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Length :
7.0104mm
Frequency :
100MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
1 (Unlimited)
Weight :
186.029571mg
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Enable/Disable
Published :
Operating Supply Voltage :
3.3V
Width :
5.0038mm