CVPD-914X-50-156.25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CVPD-914X-50-156.25
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Output :
LVPECL
Max Supply Current :
88mA
Size / Dimension :
0.559Lx0.360W 14.20mmx9.14mm
Max Operating Temperature :
85°C
Height :
5.3086mm
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
CVPD-914
Factory Lead Time :
9 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
88mA
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
14.1986mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
50 PPM
Packaging :
Strip
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
VCXO
Termination :
SMD/SMT
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Frequency :
156.25MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
9.144mm
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C