CVPD-034-50-77.76
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CVPD-034-50-77.76
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Number of Pins :
6
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.276Dia x 0.197 T 7.00mmx5.00mm
Max Supply Voltage :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
88mA
Mount :
Surface Mount
Height :
1.8034mm
Width :
4.9022mm
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
77.76MHz
Output :
LVPECL
Frequency Stability :
50 PPM
Termination :
SMD/SMT
Max Supply Current :
88mA
Series :
CVPD-034
Min Operating Temperature :
0°C
Function :
Enable/Disable
Type :
VCXO
Length :
6.9596mm
Base Resonator :
Crystal
Max Operating Temperature :
70°C