CVPD-914X-50-166.6286
Mfr.Part #
CVPD-914X-50-166.6286
Description
XTAL OSC VCXO 166.6286MHZ LVPECL
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Frequency :
166.6286MHz
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.559Lx0.360W 14.20mmx9.14mm
Packaging :
Strip
Width :
9.144mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Supply Current :
88mA
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Current - Supply (Max) :
88mA
Length :
14.1986mm
Series :
CVPD-914
Height :
5.3086mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C