CTVP00RF-13-32SE-S35
Mfr.Part #
CTVP00RF-13-32SE-S35
Description
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD SLDR
Circular Connector Assemblies
Reach Compliance Code :
Unknown
Fastening Type :
Threaded
Published :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
E
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Military
Receptacle, Female Sockets Composite Panel Mount, Through Hole 32 Positions Solder Gold Electroless Nickel Bulk E Threaded
CTVP00RF-13-32SE-S35 Overview
CTVP00RF-13-32SE-S35 Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ HD series
CTVP00RF-13-32SE-S35 Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
CTVP00RF-13-32SE-S35 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER