CTVP00RF-13-32SA-S35AD
Mfr.Part #
CTVP00RF-13-32SA-S35AD
Description
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD SLDR
Silver
Feature :
Alignment Disc
Shell Finish :
Electroless Nickel
Reach Compliance Code :
Unknown
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Panel Mount, Through Hole
Published :
COPPER ALLOY
Receptacle, Female Sockets Composite Panel Mount, Through Hole 32 Positions Solder Gold Electroless Nickel Bulk A Threaded
CTVP00RF-13-32SA-S35AD Overview
CTVP00RF-13-32SA-S35AD Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ HD series
CTVP00RF-13-32SA-S35AD Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
CTVP00RF-13-32SA-S35AD Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER