CTVP00RF-13-32P-P35
Mfr.Part #
CTVP00RF-13-32P-P35
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD SOLDER
Circular Connector Assemblies
Published :
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Reach Compliance Code :
Unknown
Orientation :
N (Normal)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Color :
Silver
Receptacle, Male Pins Composite Panel Mount, Through Hole 32 Positions Solder Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Threaded
CTVP00RF-13-32P-P35 Overview
CTVP00RF-13-32P-P35 Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ HD series
CTVP00RF-13-32P-P35 Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
CTVP00RF-13-32P-P35 Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER