CTVP00RF-11-19SD-S15
Mfr.Part #
CTVP00RF-11-19SD-S15
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD SLDR
Stock
1
In Stock :
1
Shell Size - Insert :
11-19
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Orientation :
D
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Environment Resistant
Published :
2014
Panel Mount, Through Hole
Factory Lead Time :
12 Weeks
19
Receptacle, Female Sockets Composite Panel Mount, Through Hole 19 Positions Solder Gold Electroless Nickel Bulk D Threaded
CTVP00RF-11-19SD-S15 Overview
CTVP00RF-11-19SD-S15 Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ HD series
CTVP00RF-11-19SD-S15 Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
CTVP00RF-11-19SD-S15 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER