CTP1330F-564K
Mfr.Part #
CTP1330F-564K
Description
560UH SMD MOLDED INDUCTOR
Size / Dimension :
0.311 L x 0.128 W (7.90mm x 3.25mm)
DC Resistance :
6.96 Ω
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
138 mA
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Inductance-Nom (L) :
560 µH
Inductance :
560 µH
Rated Current-Max :
0.138 A
Tolerance :
10%
DC Resistance (DCR) :
6.96Ohm Max
Current - Saturation (Isat) :
35mA
Height - Seated (Max) :
0.142 (3.60mm)
Test Frequency :
0.001 MHz
Datasheets
CTP1330F-564K
Central Technologies CTP1330F-564K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD