CTP1330F-124K
Mfr.Part #
CTP1330F-124K
Description
120UH SMD MOLDED INDUCTOR
Inductance :
120 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Rated Current-Max :
0.327 A
Inductance-Nom (L) :
120 µH
Test Frequency :
0.001 MHz
DC Resistance (DCR) :
1.8Ohm Max
Size / Dimension :
0.311 L x 0.128 W (7.90mm x 3.25mm)
Height - Seated (Max) :
0.142 (3.60mm)
Current - Saturation (Isat) :
111mA
DC Resistance :
1.8 Ω
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
HTS Code :
Tolerance :
10%
Features :
Current Rating (Amps) :
327 mA
Datasheets
CTP1330F-124K
Central Technologies CTP1330F-124K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD