CTMPH100805F-R47M
Mfr.Part #
CTMPH100805F-R47M
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
0.47UH SMD MOLDED SHLD INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
3.8 A
Type :
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Current - Saturation (Isat) :
5.6A
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
470 nH
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Series :
CTMPH100805F
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Features :
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
33mOhm Max
Datasheets
CTMPH100805F-R47M
Central Technologies CTMPH100805F-R47M
CTMPH100805F-R47M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD