CTAC1008F-18NK
Mfr.Part #
CTAC1008F-18NK
Stock
9
In Stock :
9
Quality Factor-Min (at L-nom) :
70
Series :
ctac1008f
Case/Size Code :
1307
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
9.6mOhm
Rated Current-Max :
0.84 A
HTS Code :
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance :
0.0096 Ω
Test Frequency :
300 MHz
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Inductance :
18 nH
Inductance-Nom (L) :
0.018 µH
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Datasheets
CTAC1008F-18NK
Central Technologies CTAC1008F-18NK
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD