CPW153R300FB14
Mfr.Part #
CPW153R300FB14
Description
RES 3.3 OHM 15W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
15W
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
1.875Lx0.500W 47.62mmx12.70mm
Resistance :
3.3Ohm
Power Rating :
15W
Height :
12.7mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C