CPW10R3300FE14
Mfr.Part #
CPW10R3300FE14
Description
RES 0.33 OHM 10W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Height :
8.73mm
Published :
Power Rating :
10W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
1.875Lx0.375W 47.62mmx9.52mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Max Power Dissipation :
10W
Resistance :
330mOhm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
CPW10R3300FE14
Vishay / Dale CPW10R3300FE14
Through Hole FIXED RESISTOR, 330mOhm, Wirewound,