CPW1039R00JE143
Mfr.Part #
CPW1039R00JE143
Description
RES 39 OHM 10W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Max Power Dissipation :
10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
CPW
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Published :
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packaging :
Bulk
Construction :
All-Welded
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
1.875Lx0.375W 47.62mmx9.52mm
Lead Diameter :
0.813 mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
39Ohm
Datasheets
CPW1039R00JE143
Vishay / Dale CPW1039R00JE143
FIXED RESISTOR, 39Ohm, Wirewound,