CPW1018R00JB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPW1018R00JB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 18 OHM 10W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Axial
Series :
CPW
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
9.525mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Size / Dimension :
1.875Lx0.375W 47.62mmx9.52mm
Max Operating Temperature :
275°C
Power (Watts) :
10W
Package / Case :
Length :
47.625mm
Resistance :
18Ohms
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Datasheets
CPW1018R00JB14
Vishay / Dale CPW1018R00JB14
18Ohms, 10W, Wirewound,