CPL10R1000FB143
Mfr.Part #
CPL10R1000FB143
Description
RES 0.1 OHM 10W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Construction :
Welded
Published :
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
0.914 mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
10W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
100MOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±1%