CPL10R0500FB31
Mfr.Part #
CPL10R0500FB31
Description
RES 0.05 OHM 10W 1% AXIAL
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
10W
Max Operating Temperature :
275°C
Size / Dimension :
1.875Lx0.375W 47.62mmx9.52mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
50MOhms
Length :
47.625mm
Width :
9.525mm
Datasheets
CPL10R0500FB31
Vishay / Dale CPL10R0500FB31
50mOhms, 10W, Wirewound,