CPL10R0300FB143
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPL10R0300FB143
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.03 OHM 10W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Axial
Resistance :
30mOhms
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
1.875Lx0.375W 47.62mmx9.52mm
Width :
9.525mm
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
10W
Series :
CPL
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±1%
Length :
47.625mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
275°C
Datasheets
CPL10R0300FB143
Vishay / Dale CPL10R0300FB143
30mOhms, 10W, Wirewound,