CPL10R0220JB14
Mfr.Part #
CPL10R0220JB14
Description
RES 0.022 OHM 10W 5% AXIAL
Resistance :
22mOhm
Published :
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Composition :
Wirewound
Construction :
Welded
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
10W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Diameter :
0.914 mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
1.875Lx0.375W 47.62mmx9.52mm
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
No
Datasheets
CPL10R0220JB14
Vishay / Dale CPL10R0220JB14
FIXED RESISTOR, 22mOhm, Wirewound,