CPL07R1000FE313
Mfr.Part #
CPL07R1000FE313
Description
RES 0.1 OHM 7W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Surface Mount :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Diameter :
0.914 mm
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
1.391Lx0.375W 35.32mmx9.52mm
Construction :
Welded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
100MOhm
Max Power Dissipation :
7W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~275°C
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Datasheets
CPL07R1000FE313
Vishay / Dale CPL07R1000FE313
FIXED RESISTOR, 100mOhm, Wirewound,