CPL03R0100JB31
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPL03R0100JB31
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.01 OHM 3W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Composition :
Wirewound
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Construction :
Welded
Series :
CPL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Package / Case :
Axial
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Surface Mount :
No
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Factory Lead Time :
9 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
10MOhm
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Lead Diameter :
0.914 mm
Max Power Dissipation :
3W
Datasheets
CPL03R0100JB31
Vishay / Dale CPL03R0100JB31
FIXED RESISTOR, 10mOhm, Wirewound,