CPL07R0900JB31
Mfr.Part #
CPL07R0900JB31
Description
RES 0.09 OHM 7W 5% AXIAL
Size / Dimension :
1.391Lx0.375W 35.32mmx9.52mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
90mOhms
Max Operating Temperature :
275°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Length :
35.3314mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
9.525mm
Package / Case :
Max Power Dissipation :
7W
Power (Watts) :
7W
Datasheets
CPL07R0900JB31
Vishay / Dale CPL07R0900JB31
90mOhms, 7W, Wirewound,