CPL07R0800FE143
Mfr.Part #
CPL07R0800FE143
Description
RES 0.08 OHM 7W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
7W
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
35.3314mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
80mOhms
Width :
9.525mm
Size / Dimension :
1.391Lx0.375W 35.32mmx9.52mm
Max Operating Temperature :
275°C
Composition :
Wirewound
Published :
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Datasheets
CPL07R0800FE143
Vishay / Dale CPL07R0800FE143
80mOhms, 7W, Wirewound,