CPL05R0900JB31
Mfr.Part #
CPL05R0900JB31
Description
RES 0.09 OHM 5W 5% AXIAL
Power (Watts) :
5W
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
22.225mm
Max Operating Temperature :
275°C
Resistance :
90mOhms
Tolerance :
±5%
Width :
7.9502mm
Max Power Dissipation :
5W
Datasheets
CPL05R0900JB31
Vishay / Dale CPL05R0900JB31
90mOhms, 5W, Wirewound,