CPL05R0900JB143
Mfr.Part #
CPL05R0900JB143
Description
RES 0.09 OHM 5W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Max Operating Temperature :
275°C
Package / Case :
Tolerance :
±5%
Published :
Power (Watts) :
5W
Length :
22.225mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
5W
Resistance :
90mOhms
Width :
7.9502mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
CPL05R0900JB143
Vishay / Dale CPL05R0900JB143
90mOhms, 5W, Wirewound,